Аспірантура


Офіційно - повна програма вебінару.
8 липня 11:00-13:00
Загальна тема: Академічна доброчесність - запорука успішного розвитку науки і держави.
Реєстрацію на вебінар відкрито, перейдіть за посиланням https://bit.ly/2NHTHjQ знайдіть слово Register, натисніть, заповніть анкету, не забувайте поставити запитання лекторам. На вказану електронну пошту надійте повідомлення в якому буде кнопка Join event - натиснути і почати підключення варто не раніше ніж за 5-10 хв до початку вебінару, інколи простіше встановити "Run a temporary application" Операцйна система XP не підтримується WEBEX, знайдіть відповідну техніку заздалегідь. Передбачено сертифікат учасника, тим хто відвідає не менше 90% вебінару. Міста вистачить усім. Поінформуйте колег. Буде цікаво. Чекаємо на вас!

Тема 1: Академічна доброчесність Як чинник якості освіти
Доповідач: Квіт Сергій Миронович, д.ф.н., професор, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО)
Резюме: Роль, функції, можливості НАЗЯВО у формуванні і дотриманні норм академічної етики у суспільстві.

Тема 2: Наукова етика та академічна свобода: виклики часу та ризики ціннісної трансформації
Доповідач: Ярошенко Тетяна Олександрівна Tetiana Yaroshenko, к.і.н, доц., віце-президент з наукової роботи та інформатизації Національного університету "Києво-Могилянська академія"
Резюме: Про ризики втрати цінностних етичних орієнтирів університетської науки та освіти в сучасних умовах. "Каргокульт" символьно-наукометричних оцінок роботи науковців, мотивації до роботи, комерціалізації університетів тощо. Досвід НаУКМА у запровадженні міжнародних стандартів та етичних принципів.

Тема 3: Академічна доброчесність в університеті: нормативно правове регулювання, технологічні рішення, популяризація
Доповідач: Главчева Юлія Миколаївна Julia Glavcheva, заступник директора науково-технічної бібліотеки, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
Резюме: Імплементація принципів академічної доброчесності (АД) в освітній та науковий процес є актуальним завданням. Університети проводять активну роботу для вирішення цього завдання: нормативно правове регулювання, запровадження в дію технологічних рішень, використання академічних інформаційних компетентностей та популяризація принципів АД. У презентації представлено як бібліотека університету долучається до цієї роботи: інформаційне забезпечення, публікаційна підтримка, навчання.

Тема 4: Академічна етика vs наукометрія
Доповідач: Тихонкова Ірина Олександрівна, к.б.н., інформаційно-аналітичні ресурси та навчання, Clarivate
Резюме: Стандартні запитання: як прискорити публікацію, скільки авторів може бути у статті, чи додається керівник відділу до статті за замовчуванням, які джерела вказати в переліку літератури, наскільки детально описувати експеримент, чи можу використати ілюстрацію зі своєї чи чужої роботи, які методи статистики використати, чому не можу повторити свій текст ще раз, чи не вкрадуть мої результати рецензенти, чи можна подати одночасно в кілька видань, чому необхідно вказувати грантову підтримку, що таке конфлікт інтересів, хто може написати за мене статтю, як обрати видання для публікації, хочу опублікуватися в наукометричному виданні але там все платно, що можу робити з опублікованою роботою, як збільшити індекс Гірша та інші виходять з недостатнього усвідомлення принципів академічної етики. Про основні принципи, міжнародні норми та наслідки їхнього недотриманні на вебінарі.
buttons
© 2024 KNTU