Дотик до пізнання світу…на заняттях під відкритим небом

Студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» пізнають світ у храмі науки – це у нашому рідному Кіровоградському національному технічному університеті. Він добре відомий своїми науковими досягненнями, талановитими та кмітливими студентами і не тільки…

Привертає увагу красиве та масштабне зображення на фасаді КНТУ, що є унікальним експонатом самодостатнього виду мистецтва «монументальної мозаїки». Мозаїка має поетичну назву «Дотик», а поєднання кольорів та незвичайне зображення створює неземні образи з глибоким філософським змістом. Посилює враження розмір панно 320 м2. Створив цю красу талановитий живописець і графік Анатолій Опанасович Данилов (родом з с. Каніж, Новомиргородського р-ну, Кіровоградської області).

Студенти третього курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», дивлячись на цей витвір мистецтва під час практичного заняття з навчальної дисципліни «Риторика», поділилися з нами своїми креативними роздумами. Так, Назаренко Катерина (гр. ДІ-13) висловила своє бачення символів, зображених на фасадній мозаїці нашого університету, написавши ось такий риторичний ескіз:

«Дивлячись на фасадну мозаїку КНТУ, відразу зрозуміло, що тут панує наука. В центрі мозаїки дивиться на перехожих цариця Наук, яка немовби заманює всіх, прийти до неї на навчання. Її погляд, статура, образ настільки величаві, що неможливо відвести погляд від її краси.

Навколо цариці зображені її учні. Образ молоді, яка вирує біля неї, є не що іншим, як зображення багатопрофільності і кваліфікованості. Хтось стоїть із книгою і налаштовує нас на думки, що це студент, який мріє стати вченим. Молоді юнак та дівчина тримають в руках ключ, який зможе відкрити для них шлях до будь-якої мрії ».

Сокіл Катерина (гр. ДІ-13) зовсім по-іншому підійшла до читання мозаїки. В гумористичному викладі своїх думок вона розгледіла «Суть студентського життя в одній картині», зазначивши: «В центрі зображення стоїть така собі Цариця знань, тримає в руках сяючу кулю і у бідної жінки волосся дибом встало від того, скільки вона знає. А з її рук розвіваються сувої повідомлень, рефератів, курсових, доповідей… і ця Цариця знань обрамлена у вогняну кулю – звичайно ж, до знань не так уже і легко дістатися. А ще ті ніби потоки, що розходяться з-під ніг студентів дуже вже схожі на самі знання – ти вчиш, вчиш, а вони невідомо яким чином витікають з твоєї голови…»

А у студентки Погорнюк Наталі (гр. ДІ-15-2ск) виникли креативні думки про щось незвичне, неземне. У картині студентка розгледіла богиню Знань, яку нелегко досягти. Знання відкривають людині вікно у світ, дають можливість займатися улюбленою справою, допомагають добитися бажаного.

Тож, усі по-різному бачать і розуміють зображення на фасаді КНТУ: розходяться думки, погляди, але кожного захоплює приголомшливий, величний і неповторний «Дотик» до пізнання світу.

buttons
© 2024 KNTU